Problémový zať alebo - Vyriešil to Brok

Autor: Radovan Čičvara | 30.5.2016 o 0:00 | (upravené 30.5.2016 o 17:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  112x

Svokor si stál za svojím. Jeho manželka s ním nesúhlasila. Dcéra s ním tak isto nesúhlasila, okrem jednej veci, s ktorou súhlasila, aj keď s ňou mama nesúhlasila. Ale vo zvyšku navzájom mama a dcéra spolu súhlasili, hoc spočiatku

nikdy nesúhlasili. Inak sa k tomu staval mamin zať, dcérin manžel. Ten s otcom súhlasil a súhlasil aj s tou dcérinou jednou vecou, s ktorou ona s otcom súhlasila. Celkovo súhlasil až tak, že s ním otec nemohol súhlasiť. A to ani v tej jednej veci, s ktorou s ním jeho dcéra súhlasila. Mama, ktorá so všetkými nesúhlasila, okrem dcérinej jednej veci, nesúhlasila so zaťom, hoc ten s ňou súhlasil. Iné to bolo medzi mladými manželmi – nedalo sa povedať, žeby spolu nesúhlasili, ale ani súhlasili. Manžel s ňou súhlasil hlavne v noci, keď si k nej líhal. Vo všetkom. Manželka s ním zas súhlasila ráno. Tak isto vo všetkom. Okrem týchto dvoch vzácnych momentov ináč spolu v ničom nesúhlasili. Občas.

Druhý deň. Situácia sa zmenila. Otec mal  v noci debatu s manželkou a už so všetkým súhlasil. Dcéra, ktorá s ním v tej jednej veci súhlasila, už nesúhlasila, a mama v tej jednej veci súhlasila, aj keď predtým nesúhlasila. Najhoršie bol na tom zať, ktorý od začiatku so všetkými oddane súhlasil. Rodina naberala presvedčenie, že musí byť nejaký nestály v názoroch, keď so všetkými súhlasí. Jedného večera sa preto stretli pri stole – mama, otec a dcéra. Súhlasili s tým, že niečo s tým zaťom je. Poverili otca, aby si s ním pohovoril. Jemu sa do toho vôbec nechcelo. A ani by sa do toho nepustil, keby ho žena neposúrila v okamihu, keď sedel zať sám na lavičke. Teda prisadol si otec, hlava rodiny, že si s ním pohovorí. Všetko mu povedal a zať súhlasil. Keď to povedal otec žene a dcére, len tým prilial olej do ohňa. Zásadne ako nikdy pred tým – otec, mama a dcéra - so zaťom nesúhlasili. A usúdili, že zať je ešte nestálejší v názoroch, ako si mysleli a že jeho súhlas bude určite tkvieť v tom, že s ním nesúhlasili.

Rozhodli sa preto, že keď sa s ním najbližšie stretnú, budú spolu hovoriť tak ako vždy, len namiesto súhlasu budú nesúhlasiť. Keď sa stretli so zaťom pri spoločnej večeri, mama s otcom súhlasila, ale iba akože. Otec si nestál za svojím, ale už s mamou akože nesúhlasil, ale ináč súhlasil. Dcéra s mamou akože nesúhlasila, ale v tej jednej veci, s ktorou súhlasila, už akože nesúhlasila. A mama, ktorá so všetkými nesúhlasila, už so všetkými súhlasila. Tiež akože. Ale zať nepostrehol žiadnu zmenu. Keď to otec, mama a dcéra videli, odišli do vedľajšej miestnosti, aby opäť zasadla rodinná rada.

Zať ostal sám. A vtedy si všimol Broka, vlčiaka, ako leží s prekríženými labkami na hlave. Usúdil, že s tou rodinou nemôže byť niečo v poriadku, keď trýzni takého psíka. A tak sa rozhodol, že možno sa rovno nerozvedie a neopustí svokru a svokra, ale nebude súhlasiť so zaobchádzaním s týmto pekným vlčiakom. Medzitým sa otec, mama a dcéra radili. S novou stratégiou prišiel otec. Manželka s ňou samozrejme nesúhlasila. Takže ani otec s ňou už potom nesúhlasil. A dcéra hoci s ňou najprv súhlasila, taktiež s ňou už potom nesúhlasila. Rodinná rada tak skončila všeobecným nesúhlasom. Keď prišli do izby, kde sedel zať, ten hneď vyjadril svoj nesúhlas a ukázal prstom na Broka. Vtedy sa mame rozžiarili oči. Dcéra k nemu priskočila a silno ho vyobjímala a vybozkávala. Otec hmkajúc s povznesenou náladou otvoril dlho schovávanú fľašu tvrdého a všetkým nalial. Konečne spolu súhlasili, vďaka zaťovi, ktorý nesúhlasil a všetko bolo tak ako má byť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?