Problémový zať alebo - Vyriešil to Brok

Autor: Radovan Čičvara | 30.5.2016 o 0:00 | (upravené 30.5.2016 o 17:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Svokor si stál za svojím. Jeho manželka s ním nesúhlasila. Dcéra s ním tak isto nesúhlasila, okrem jednej veci, s ktorou súhlasila, aj keď s ňou mama nesúhlasila. Ale vo zvyšku navzájom mama a dcéra spolu súhlasili, hoc spočiatku

nikdy nesúhlasili. Inak sa k tomu staval mamin zať, dcérin manžel. Ten s otcom súhlasil a súhlasil aj s tou dcérinou jednou vecou, s ktorou ona s otcom súhlasila. Celkovo súhlasil až tak, že s ním otec nemohol súhlasiť. A to ani v tej jednej veci, s ktorou s ním jeho dcéra súhlasila. Mama, ktorá so všetkými nesúhlasila, okrem dcérinej jednej veci, nesúhlasila so zaťom, hoc ten s ňou súhlasil. Iné to bolo medzi mladými manželmi – nedalo sa povedať, žeby spolu nesúhlasili, ale ani súhlasili. Manžel s ňou súhlasil hlavne v noci, keď si k nej líhal. Vo všetkom. Manželka s ním zas súhlasila ráno. Tak isto vo všetkom. Okrem týchto dvoch vzácnych momentov ináč spolu v ničom nesúhlasili. Občas.

Druhý deň. Situácia sa zmenila. Otec mal  v noci debatu s manželkou a už so všetkým súhlasil. Dcéra, ktorá s ním v tej jednej veci súhlasila, už nesúhlasila, a mama v tej jednej veci súhlasila, aj keď predtým nesúhlasila. Najhoršie bol na tom zať, ktorý od začiatku so všetkými oddane súhlasil. Rodina naberala presvedčenie, že musí byť nejaký nestály v názoroch, keď so všetkými súhlasí. Jedného večera sa preto stretli pri stole – mama, otec a dcéra. Súhlasili s tým, že niečo s tým zaťom je. Poverili otca, aby si s ním pohovoril. Jemu sa do toho vôbec nechcelo. A ani by sa do toho nepustil, keby ho žena neposúrila v okamihu, keď sedel zať sám na lavičke. Teda prisadol si otec, hlava rodiny, že si s ním pohovorí. Všetko mu povedal a zať súhlasil. Keď to povedal otec žene a dcére, len tým prilial olej do ohňa. Zásadne ako nikdy pred tým – otec, mama a dcéra - so zaťom nesúhlasili. A usúdili, že zať je ešte nestálejší v názoroch, ako si mysleli a že jeho súhlas bude určite tkvieť v tom, že s ním nesúhlasili.

Rozhodli sa preto, že keď sa s ním najbližšie stretnú, budú spolu hovoriť tak ako vždy, len namiesto súhlasu budú nesúhlasiť. Keď sa stretli so zaťom pri spoločnej večeri, mama s otcom súhlasila, ale iba akože. Otec si nestál za svojím, ale už s mamou akože nesúhlasil, ale ináč súhlasil. Dcéra s mamou akože nesúhlasila, ale v tej jednej veci, s ktorou súhlasila, už akože nesúhlasila. A mama, ktorá so všetkými nesúhlasila, už so všetkými súhlasila. Tiež akože. Ale zať nepostrehol žiadnu zmenu. Keď to otec, mama a dcéra videli, odišli do vedľajšej miestnosti, aby opäť zasadla rodinná rada.

Zať ostal sám. A vtedy si všimol Broka, vlčiaka, ako leží s prekríženými labkami na hlave. Usúdil, že s tou rodinou nemôže byť niečo v poriadku, keď trýzni takého psíka. A tak sa rozhodol, že možno sa rovno nerozvedie a neopustí svokru a svokra, ale nebude súhlasiť so zaobchádzaním s týmto pekným vlčiakom. Medzitým sa otec, mama a dcéra radili. S novou stratégiou prišiel otec. Manželka s ňou samozrejme nesúhlasila. Takže ani otec s ňou už potom nesúhlasil. A dcéra hoci s ňou najprv súhlasila, taktiež s ňou už potom nesúhlasila. Rodinná rada tak skončila všeobecným nesúhlasom. Keď prišli do izby, kde sedel zať, ten hneď vyjadril svoj nesúhlas a ukázal prstom na Broka. Vtedy sa mame rozžiarili oči. Dcéra k nemu priskočila a silno ho vyobjímala a vybozkávala. Otec hmkajúc s povznesenou náladou otvoril dlho schovávanú fľašu tvrdého a všetkým nalial. Konečne spolu súhlasili, vďaka zaťovi, ktorý nesúhlasil a všetko bolo tak ako má byť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?